Whatsapp Destek 0850 665 6065
  1. Ana Sayfa
  2. Erkeklerde Soyunma Odası Sendromu
Erkeklerde Soyunma Odası Sendromu

Erkeklerde Soyunma Odası Sendromu

  • 28 November 2021
  • 0
  • 32
  • 0 Yorum

Erkeklerde Soyunma Odası Sendromu

Modern çağda erkeklerin yeni kabusunun soyunma odası sendromu… Bu nedenle ilaç kullanımı genel sağlığı bozuyor ve cinsel fonksiyon bozukluğuna da neden oluyor.

Avustralya Victoria Üniversitesi’nden 700’ün üzerinde 18-76 yaş arası erkek üzerinde yapılan bir çalışma soyunma odası sendromunun bu erkekleri yatak odasından daha fazla endişelendirdiğini ortaya koydu. Bu erkekler yatak odasından çok, soyunma odasındaki vücut imajlarını önemsiyorlar. Sağlıklı yaşam için spor yapanların sayısı artarken vücut imajı üzerinde yoğunlaşan bu erkeklerin birçoğu kas yapımını artırmak için anabolizan steroidler (protein tozu) kullanmakta, bu ilaçlar hızla arzulanan vücut imajının oluşmasına yardım ederken genel vücut sağlığını bozmakta ve karaciğer, böbrek yetmezliğinin yanısıra erkek kısırlığı ve cinsel fonksiyon bozukluğuna yol açmaktadır.

Psikiyatrik destek alınmalı

Bu erkeklerin bir bölümünün soyunma odasında havlu altında dolgun bir genital bölge gösterebilmek için penis genişletme büyütme operasyonlarına ilgi gösteriyor. Bu sendroma sahip erkeklerin psikiyatrik destek alması gerekmektedir.

 

Bu erkeklerin bir bölümü ise soyunma odasında havlu altında dolgun bir genital bölge gösterebilmek umuduyla penis genişletme büyütme operasyonlarına ilgi göstermektedir. Karın veya bacak bölgesinden alınan yağ (liposuction) penis cilt altına enjekte edilmekte böylelikle geniş görünümlü penisin soyunma odasında havlu altında tatminkâr bir görünüm sağladığını düşünmektedirler. Ancak bu enjekte edilen yağ kalıcı olmamakta vücut tarafından tekrar emilmektedir. Ayrıca bu yağın ereksiyona ya da erekte penis uzunluğuna katkısı bulunmamaktadır.

 

Yine aynı seansta uygulanan penisi karın duvarına asan bağın kesilmesi penisi 1 cm kadar büyütebilmekte ancak bu durum penisin oynak hale gelmesine yol açabilmektedir. Ülkemizde uygulanma sıklığının gittikçe arttığı bu uygulamaların seçili hasta grupları dışında uygulanması sakıncalıdır. Çünkü bu hastaların büyük bir bölümünün ihtiyacı olan cerrahi değil psikiyatrik destektir. Cerrahi ancak çok seçili hasta grubunda psikiyatri desteği ile konu üzerinde uzman ürologlar tarafından uygulanmalıdır.

 


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rating*